Domov / Ponuka služieb / Programy prevencie / Rýchlotest COVID-19 IgG/IgM

Rýchlotest COVID-19 IgG/IgM

Poliklinika Radlinského

Test na COVID-19 – stanovenie protilátok
Ide o test na protilátky, ktorý deteguje 2 druhy protilátok (IgG a IgM), ktoré tvorí ľudský organizmus v prípade kontaktu s vírusom SARS-CoV-2.

Kúpiť od 25 €
 

Umožnuje rýchly screening testovanej osoby pre zistenie aktuálne prebiehajúcej prítomnosti vírusu alebo v minulosti prekonaného ochorenia COVID-19.

Podľa výsledku a prítomnosti IgG, IgM alebo oboch typov protilátok je možné určiť, že testovaná osoba:

Výhodou oproti testovaniu PCR metódou (ster z hrdla a nosa) je napríklad aj to, že PCR testom nie je možné detegovať, či osoba v minulosti infekciu už prekonala.

Testovanie prebieha na ambulancii a vykonáva ho zdravotnícky personál. Ide o jednoduchú formu realizácie odberom malej kvapky kapilárnej krvi z prsta.
Výsledok testu je známy v priebehu 10 – 15 min.

V prípade pozitivity je potrebné realizovať PCR Test na definitívne potvrdenie výsledku. Pozitívny výsledok rýchlotestu nahlasuje testovaná osoba svojmu ošetrujúcemu
lekárovi.

 

UPOZORNENIE!

V prípade, ak ste boli v kontakte s osobou, u ktorej bola potvrdená infekcia SARS-Cov-2, za posledných 14 dni ste navštívili niektorú z rizikových krajín výskytu ochorenia alebo máte príznaky respiračného ochorenia s teplotou, kašľom a sťaženým dýchaním, je potrebné realizovať PCR test výterom z hrdla a nosa. Telefonicky kontaktujte svojho všeobecného lekára, ktorý Vás v prípade indikácie na test objedná do niektorého z mobilných odberových centier.