Domov / Ponuka služieb / Programy prevencie / Test imunitného systému + vyšetrenie protilátok IgM/IgG proti COVID-19

Test imunitného systému + vyšetrenie protilátok IgM/IgG proti COVID-19

Poliklinika Radlinského

Program prevencie
Odolný imunitný systém s vyváženými hladinami vitamínov a minerálov je ideálnym bojovníkom proti rôznym vírusovým aj chronickým ochoreniam. Nechajte otestovať stav vášho imunitného systému, aby ste vedeli svoj imunitný systém včas posilniť. Súčasťou vyšetrenia je aj rýchlotest organizmu na protilátky COVID-19 z krvi.

Kúpiť od 69 €
 

Prehliadka je zložená zo stanovenia hladín až 30 laboratórnych parametrov z krvi. Výsledky prehliadky zhodnotí lekár a následne odporúči prípadný postup liečby, ďalšie vyšetrenia alebo indikáciu na infúznu terapiu. 

Na odber je potrebné prísť nalačno. Výsledky s interpretáciou a ďalšími odporúčaniami vám lekár poskytne osobne, prípadne vám budú zaslané poštou.

Rozsah vyšetrenia:

 

Vyšetrenie krvného obrazu umožňuje odhaliť anémiu (málokrvnosť), a tým zhoršené zásobenie tkanív kyslíkom, vylúčiť infekciu či poruchu imunitného systému a vysloviť podozrenie na poruchy zrážania krvi a riziko vzniku krvných zrazenín.

Sedimentácia červených krviniek (erytrocytov) sa využíva na potvrdenie alebo vylúčenie  zápalu v organizme. Ak sú v tele prítomné bielkoviny typické pre zápal, menia rýchlosť sedimentácie erytrocytov.

CRP C-reaktívny proteín je jedným z proteínov akútnej fázy, ktorého hladina v krvi stúpa v prípade infekčného alebo neinfekčného zápalového procesu v organizme

Glukóza (cukor) je hlavným zdrojom energie pre bunky. Dlhodobo zvýšené hladiny v krvi sa prejavujú aj zvýšenou náchylnosťou organizmu k opakovaným infekciám a zle sa hojacim ranám. .

Zinok je minerál nevyhnutný v boji proti infekciám a na tvorbu buniek. Je nenahraditeľný pri hojení zranení, syntéze DNA a pre funkciu niektorých buniek. 

Horčík je nenahraditeľný minerál všetkých živých organizmov a zohráva úlohu vo vyše 300 biochemických reakciách ľudského organizmu.

Vitamín D je dôležitý, v tuku rozpustný vitamín, nevyhnutný pre správny rast a vývoj kostí a zubov a zohráva úlohu aj pri ďalších dôležitých funkciách ľudského organizmu. Nedostatočná hladina vitamínu D vedie k oslabeniu imunitného systému, k nervovým poruchám, vypadávaniu zubov, podieľa sa na demencii a zohráva úlohu pri ochrane pred niektorými typmi rakoviny.

Vitamín C sa v organizme podieľa na mnohých biochemických procesoch, je hlavnou súčasťou antioxidačnej ochrany organizmu. Každá infekcia spotrebováva vitamín C, čo ma za následok kontinuálne znižovanie rezerv vitamínu C a oslabenie funkcie imunitného systému.

Test na protilátky proti koronavírusu SARS-COV-2 deteguje prítomnosť protilátok v organizme, a to protilátok IgM, ktoré sú detegované v akútnej alebo prebiehajúcej fáze infekcie a protilátok IgG, ktoré sú prítomné po prekonaní infekcie. Protilátkový test nie je vhodný pre novo-infikovaných, či počas prebiehajúcej infekcie. V takomto prípade je potrebné realizovať PCR test po indikovaní Vaším všeobecným lekárom