Domov / Ponuka služieb / Programy prevencie / Test imunitného systému

Test imunitného systému

Poliklinika Radlinského

Program prevencie
Odolný imunitný systém s vyváženými hladinami vitamínov a minerálov je ideálnym bojovníkom proti rôznym vírusovým aj chronickým ochoreniam. Nechajte otestovať stav vášho imunitného systému, aby ste vedeli svoj imunitný systém včas posilniť.

Kúpiť od 55 €
 

Prehliadka je zložená zo stanovenia hladín až 30 laboratórnych parametrov z krvi. Výsledky prehliadky zhodnotí lekár a následne odporúči prípadný postup liečby, ďalšie vyšetrenia alebo indikáciu na infúznu terapiu. 

Na odber je potrebné prísť nalačno. Výsledky s interpretáciou a ďalšími odporúčaniami vám lekár poskytne osobne, prípadne vám budú zaslané poštou.

Rozsah vyšetrenia:

Vyšetrenie krvného obrazu umožňuje odhaliť anémiu (málokrvnosť), a tým zhoršené zásobenie tkanív kyslíkom, vylúčiť infekciu či poruchu imunitného systému a vysloviť podozrenie na poruchy zrážania krvi a riziko vzniku krvných zrazenín.

Sedimentácia červených krviniek (erytrocytov) sa využíva na potvrdenie alebo vylúčenie  zápalu v organizme. Ak sú v tele prítomné bielkoviny typické pre zápal, menia rýchlosť sedimentácie erytrocytov.

CRP C-reaktívny proteín je jedným z proteínov akútnej fázy, ktorého hladina v krvi stúpa v prípade infekčného alebo neinfekčného zápalového procesu v organizme

Glukóza (cukor) je hlavným zdrojom energie pre bunky. Dlhodobo zvýšené hladiny v krvi sa prejavujú aj zvýšenou náchylnosťou organizmu k opakovaným infekciám a zle sa hojacim ranám. .

Zinok je minerál nevyhnutný v boji proti infekciám a na tvorbu buniek. Je nenahraditeľný pri hojení zranení, syntéze DNA a pre funkciu niektorých buniek. 

Horčík je nenahraditeľný minerál všetkých živých organizmov a zohráva úlohu vo vyše 300 biochemických reakciách ľudského organizmu.

Vitamín D je dôležitý, v tuku rozpustný vitamín, nevyhnutný pre správny rast a vývoj kostí a zubov a zohráva úlohu aj pri ďalších dôležitých funkciách ľudského organizmu. Nedostatočná hladina vitamínu D vedie k oslabeniu imunitného systému, k nervovým poruchám, vypadávaniu zubov, podieľa sa na demencii a zohráva úlohu pri ochrane pred niektorými typmi rakoviny.

Vitamín C sa v organizme podieľa na mnohých biochemických procesoch, je hlavnou súčasťou antioxidačnej ochrany organizmu. Každá infekcia spotrebováva vitamín C, čo ma za následok kontinuálne znižovanie rezerv vitamínu C a oslabenie funkcie imunitného systému.